Архіви за місяць: грудня, 2021

Шановні колеги! Щиро вітаємо Вас з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай наступний рік буде вдалим та плідним, роком нових можливостей і досягнень, наповнений яскравими подіями та добрими справами! Щиро бажаємо благополуччя та стабільності, невичерпної енергії, виконання всього найзаповітнішого! Нехай у всьому супроводжує успіх! Доброго здоров’я, сімейного благополуччя та щастя у Новому році! Бажаємо, щоб кожен новий день був насичений радісними подіями, наповнений новими емоціями, новим …

Активні форми культурно-дозвіллєвої роботи закладів культури клубного типу

Цікавою була зустріч слухачів з Оленою Лавровою, керівником Event – агентства «HollyWood», яка виступила з темами «Активні форми культурно-дозвіллєвої роботи закладів культури клубного типу» та «Моделювання ігрових ситуацій. Розробка сценаріїв розважальних програм для різновікової категорії». Олена Лаврова поділилась зі слухачами своїми напрацюваннями щодо організації активних форм дозвілля та їх застосування в роботі закладів культури, а …

Проектний менеджмент. Шляхи залучення ресурсів

Перед слухачами групи виступила Оксана Бондар, голова громадської організації Вінницького регіонального центру інформації «Креатив» з теми «Проектний менеджмент. Шляхи залучення ресурсів». Проект – це втілена у життя мрія, мета, ресурси і час. При вирішенні будь-якого проблемного питання необхідно замислитись над тим, яким чином ви плануєте його вирішувати, щоб досягнути кінцевого результату.

Композитор Микола Леонтович, хто він?

Всесвітньовідомий український композитор Микола Леонтович Ім’я подільського генія Миколи Дмитровича Леонтовича золотими літерами вписане в історію національного музичного мистецтва. Народився український композитор, хоровий диригент, піаніст, педагог, збирач музичного фольклору та громадський діяч Микола Дмитрович Леонтович 13 грудня 1877 року в селі Монастирок Брацлавського повіту Подільської губернії. Саме Леонтович відкрив невичерпні багатства української народної пісні. На …

Завершився перший етап навчання

8 грудня завершився перший етап навчання групи підвищення кваліфікації спеціалізації «Оркестрові струнні інструменти» Вінницького фахового коледжу мистецтв імені Миколи Леонтовича та викладачів струнно-смичкових інструментів мистецьких шкіл на тему: «Особливості організації навчального процесу та вдосконалення методики викладання гри на струнно-смичкових інструментах». За період навчання слухачі ознайомились із музичним синтаксисом та виконавською семантикою, із методикою Сузукі та …

Он-лайн урок

Роботі над штрихами, як одному з актуальних питань формування майстерності скрипаля, був присвячений он-лайн урок Людмили Рудик, завідувача відділу струнно-смичкових інструментів ДМШ міста Жмеринки. В якості ілюстративного матеріалу була використана власна збірка  викладача  «Маленькому віртуозу. Віртуозні п’єси для учнів – скрипалів середніх класів ДМШ», яка була видана методичним кабінетом Центру. Завдяки доброзичливій атмосфері на уроці, …

«Музичний синтаксис та виконавська семантика»

Перед слухачами неодноразово виступала Олена Єргієва, Заслужена артистка України, доцент ОНМАУ імені А.Нежданової, завідувач циклової комісії «Оркестрові струнні інструменти» Одеського фахового коледжу імені Костянтина Данькевича з темою «Музичний синтаксис та виконавська семантика». Розглянуто засоби  виразності музики. Олена Петрівна поділилась орієнтовною схемою аналізу мелодій, варіантами її  легшого запам’ятовування  та розуміння.  При розгляді теми «Самостійна робота над …

«Особливості методики викладання гри на струнно-смичкових інструментах на різних етапах навчання»

Перед викладачами виступила  завідувач відділу оркестрових струнних інструментів Житомирського музичного фахового коледжу імені Віктора Косенка Зоя  Ковальчук з темою «Особливості методики викладання гри на струнно-смичкових інструментах на різних етапах навчання». З слухачами курсів фахівець поділилась факторами, які знадобляться у подоланні проблем скутості і фізичної втомлюваності.

У рамках навчання поділилась досвідом роботи викладач Київської школи естрадного та джазового мистецтва Н.С. Коптєнкова, яка виступила з темою «Використання методики Сузукі в роботі викладача мистецької школи

Спікер продемонструвала відеоматеріали навчання дітей грі на скрипці та інших смичкових інструментах від двох років. Розглянули авторську методику Сузукі, де основним є метод рідної мови: «грати на скрипці, як вчитися розмовляти в сім’ї». Якості, виховані за методом Сузукі, найбільше допоможуть у самореалізації кожної дитини та максимальному розкриттю її здібностей.