В жовтні відбувалось навчання групи зберігачів фондів, наукових співробітників музеїв області

З 11 по 18 жовтня відбувалось навчання групи зберігачів фондів , наукових співробітників музеїв області в кількості 22 особи . Велика  увага приділялась науково-фондовій роботі музеїв, яка є одним з головних практичних напрямків музейної діяльності , особливо в умовах військового стану, коли гостро постає питання збереження колекцій. Головний  зберігач фондів Тетяна Євсейчева  та старший науковий співробітник Лідія Колонюк Вінницького обласного краєзнавчого музею проводили практичні заняття з  слухачами  з питань обліку та обробки фондів, з вимогами збереження експонатів . Молодший науковий працівник Вінницького обласного краєзнавчого музею Анна Ковальчук провела екскурсію  по місту

« Вінницькі мури: погляд крізь віки». Працівники музеїв пройшли історичними вулицями міста, дізнались, які установи діяли на території комплексу, зазирнули у таємничі музейні підземелля.

ВОНМЦ співпрацює з провідними музеями м. Вінниці та області. Програма навчання  передбачає ознайомлення з досягненнями музеїв , аналіз експозицій, вивчення етапів їх наукової підготовки та документації, знайомство з сучасними формами науково –просвітницької роботи і залучення відвідувачів до музейних залів. Були організовані заняття на базі Національного музею-садиби М. І. Пирогова, якому цьогоріч виповнилось 75 років Перший заступник генерального директора Національного музею Любов Коваленко розповіла про історію пироговських реліквій., а заслужений працівник культури Марина Юкальчук  провела екскурсію залами музею та музею-аптеки. Відзначили слухачі і діяльність приватних музеїв міста, а саме музею моделей транспорту ( директор Олександр Вдовиченко) та кафе –музею « Пан  Заваркінъ та синъ», де вони побачили нестандартний сучасний підхід до експозиції, цікаві експонати та їх подача а розповіла про цікавинки адміністратор-екскурсовод Катерина Іванчук. Такі музеї є родзинкою нашого міста і сприяють збереженню духовних та культурних цінностей.

В ході навчання слухачі отримали теоретичні та практичні знання по формуванню, обліку та збереженню музейних колекцій в умовах військового стану, а обмін досвідом є необхідною умовою для успішної роботи музеїв.