12 грудня 2022 року Вінницьким обласним навчально-методичним центром галузі культури, мистецтв та туризму проведена  Міжнародна науково-практична конференція«Микола Леонтович у контексті сучасної української та світової музичної культури»  присвячена 145-річчю від дня народження    видатного українського композитора М.Д. Леонтовича.

В роботі Конференції  взяли участь представники виконавчої та представницької органів влади, науковці, викладачі-керівники хорових колективів, працівники культури і мистецтва, засоби масової інформації.

Відкрила конференцію директор Вінницького обласного навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму, модератор пленарного засідання Галина Надоленко.

Перед учасниками конференції виступив  Вінницький академічний  міський камерний хор ім.Віталія Газінського, художній керівник та головний диригент Христина Бедзір.

В його виконанні прозвучали відомі хорові твори Миколи Леонтовича.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулись:

  • перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталія Заболотна
  • заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Івасюк
  • директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Володимир Буняк
  • начальник управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації Ольга Дернова
  • голова обласної організації профспілки працівників культури, депутат обласної Ради Тетяна Побережна
  • Перший  віце-президент Національної академії мистецтв України, доктор філософських наук, професор, академік, заслужений діяч мистецтв України Валерій Бітаєв

По завершенню виступу Бітаєв В.А. вручив Вінницькому обласному навчально-методичному центру галузі культури, мистецтв та туризму Почесний диплом Національної академії мистецтв України за вагомий внесок у справу дослідження і пропаганди творчості композитора Миколи Леонтовича.

 З доповідями перед учасниками конференції виступили науковці з Києва, Вінниці, Одеси, Львова, а також Німеччини, Польщі, Франції, Ізраїля, Молдови, Латвії, Великобританії і США.

Доповідачі підкреслювали значимість творчості Миколи Леонтовича для світової музичної культури, а також стверджували про подальше дослідження його музичного надбання не на одне десятиліття вперед.

????????????????????????????????????