16 лютого 2023 року завершила навчання група працівників обласних бібліотек

З 9 по 16 лютого 2023 року у Вінницькому обласному навчально-методичному центрі галузі культури мистецтв та туризму підвищували кваліфікацію працівники обласних бібліотек. У рамках тематики курсу тренерами Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Валентина Отамановського підготовлено п’ять тренінгів:

  • Основи інформаційної та кібербезпеки – тренер Галина Слотюк, заступник директора ВОУНБ ім. Валентина Отамановського
  • Інформаційна та кібербезпека в месенджерах – тренер Лариса Біла, завідувач сектору правової інформації ВОУНБ
  • Фінансова безпека: як не потрапити в тенета шахраїв – тренер Аліна Гумінська, бібліотекар ІІ категорії сектору «Американська студія» ВОУНБ
  • Забезпечення інформаційної та кібербезпеки дітей в соціальних мережах – тренер Катерина Скомаровська, завідувач сектору «Американська студія» ВОУНБ
  • Допомога ІТ-армії – тренер Владислав Сиченко, в.о. завідувач сектору інформаційних технологій ВОУНБ

Особливо  популярною темою  на  вимогу  часу  було  практичне  заняття  завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини ВНМУ ім. М.І.Пирогова Миколи Матвійчука «Перша домедична та паліативна допомога при надзвичайній ситуації» на якому слухачі на практиці навчались надавати домедичну допомогу.

Корисним виявився психологічний тренінг  доцента  ВАБО Лариси Києнко-Романюк «Емоційний цикл змін в умовах воєнних дій. Самомотивація». Цей тренінг допоміг психологічно опанувати себе в стресовій ситуації.

Набуті знання з інформаційної грамотності та кібербезпеки стануть у нагоді для подальшої роботи бібліотекарів по задоволенню інформаційно-бібліотечних запитів користувачів.