Професійне зростання екскурсоводів та краєзнавців: туристично-культурні хаби

З 6 по 12 травня екскурсоводи та краєзнаці, відповідальні за популяризацію туристичної галузі, підвищували свій фаховий рівень на базі Вінницького навчально-методичного центру галузі культури, мистецтв та туризму за тематикою навчання «Туристичними шляхами українського Поділля. Туристично-культурні хаби».

У рамках програми були організовані пішохідні екскурсії: «Фортифікаційні споруди Вінниччини» та «Вінниця – погляд крізь віки. Мури», під час яких слухачі не лише ознайомилися з головними оборонними архітектурними пам’ятками, але й вивчали сучасні підходи до розробки та просування туристичних маршрутів.

Особливий акцент було зроблено на розвитку сільського зеленого туризму. Експертка з сільського туризму Оксана БАС розповіла про проблеми напрямку та відзначила великий потенціал сільського туризму як важливого інструменту розвитку громад.

Олександр ВЕШЕЛЕНІ, директор депортаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, проаналізував успішні кейси створення та функціонування туристично-культурних хабів на території Поділля.

Впродовж тижня слухачі ознайомилися з сучасними підходами до використання інтелектуальних ігор в роботі з молоддю, можливостями застосування штучного інтелекту для підвищення привабливості екскурсій, а також обмінялися думками щодо арт-терапевтичних практик й підтримки ментального здоров’я в час війни та розглянули роль закладів культури у популяризації безпеки життєдіяльності.

Такі навчальні ініціативи зміцнюють професійну спільноту екскурсоводів і краєзнавців, сприяють організації спільних проєктів та обміну ресурсами, підвищують якість туристичних послуг та розвитку внутрішнього туризму Поділля.